Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Volkswagen Golf nowej generacji jest już w sprzedaży.

Volkswagen Gold jest jednym z popularniejszych aut, które jeżdżą po polskich ulicach. Polskich kierowców musi więc ucieszyć fakt, że kolejna generacja tego hitu jest już możliwa do zakupienia. Do tej pory Golf produkowany jest przeszło trzydzieści sześć lat. Przez ten okres sprzedano dwadzieścia dziewięć milionów egzemplarzy. Taki wynik na przestrzeni czasu na pewno musi budzić respekt. Być może jest to nawet najpopularniejsze auto na całym świecie. Nowa generacja Golfa została oficjalnie zaprezentowana miesiąc temu. Specjalnie na tę okazję zorganizowano specjalną ceremonię, która miała miejsce w Berlinie. Jeśli chodzi o stylistykę auto wykonane jest poprawnie. Z pewnością nikt nie będzie się wstydził wsiąść do takiego pojazdu. Nie można jednak powiedzieć, że następna generacja jest jakaś nadzwyczajna i nie musi każdego oczarować swoim pięknym zewnętrznym. Uroda jak już wiemy nie powala na kolana. Zupełnie inaczej jest w przypadku tego, co możemy znaleźć pod maską. Tutaj zostały zastosowane sprawdzone już rozwiązania. Volkswagen Golf VII jest w dużej mierze oparty na nowej platformie MQB. Można ją znaleźć w takich modelach jak Seat Leon czy też Audi A3. W porównaniu z poprzednimi generacjami siódma kontynuacja jest nieco dłuższa. Różnica wynosi nieco ponad pięć centymetrów.

Do tego dochodzi zwiększony rozstaw osi. Tutaj również różnica wynosi nieco ponad pięć centymetrów. Większa długość sprawia, że w środku mamy więcej przestrzeni. Przestrzeń bagażowa zwiększyła się dzięki temu o trzydzieści litrów. Obecnie wynosi ona ich trzysta osiemdziesiąt. Dodatkową opcją jest to, że przedni fotel pasażera można złożyć, co jeszcze bardziej zwiększa przestrzeń bagażową. Jeśli chodzi o wnętrze w dalszym ciągu zachowane jest one w skromnym klimacie. Dla niektórych kierowców, którzy nie lubią zbędnych dodatków ma to swój urok, który może nosić znamiona elegancji. Niewielkie zmiany musiały mieć miejsce, dlatego w środku mamy do dyspozycji na przykład ekran dotykowy.

3 komentarze do “Volkswagen Golf nowej generacji jest już w sprzedaży.”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.