Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Samochody które sprawdzają się drogach Afryki.

Tylko nieliczne koncerny samochodowe mają dla swoich klientów propozycje doskonale sprawdzające się na ciężkich afrykańskich bezdrożach. Jeśli chcemy rozejrzeć się za samochodami idealnymi na trudne warunki trzeba sprawdzić takie marki jak Toyota czy też Mercedes. One potrafią pokonać setki tysięcy kilometrów w ciężkich warunkach atmosferycznych. Co ciekawe Afryka staje się miejscem które ma coraz więcej wspólnego z nowoczesną motoryzacją. Przykładowo w Maroko powstają fabryki produkujące podzespoły dla francuskich koncernów. Z kolei w Egipcie można doszukać się nawet polskich akcentów. Przez dłuższy czas w tym kraju znajdowały się montownie takich zasłużonych dla polskiej motoryzacji marek jak Fiat czy też Żuk. Teraz nadzieją dla Kenii ma się okazać projekt Mobius Two. Kenia ma w sobie spory potencjał. Kraj ten posiada zbliżoną liczbę ludności do Polski. Po jego ulicach jeździ jednak jedynie osiemset tysięcy aut. Każdego roku przybywa pojazdów systematycznie przebywa, bo średnio ich liczba zwiększa się o osiemdziesiąt tysięcy. Tak jak w Polsce większość transakcji kupna dotyczy aut używanych. Kupienie w tym afrykańskim kraju nowego samochodu to wydatek około siedemdziesięciu tysięcy dolarów. Wszystko dlatego, że kraj ten nakłada na kupującego ogromne cła oraz inne podatki. Biznesmeni zdają sobie sprawę z tego, że w tak biednym kraju mało kto ma szanse na kupienie takiej maszyny.

Poszukują oni więc znacznie tańszych rozwiązań. Jeden z przedsiębiorców zaskoczył wszystkich swoim pomysłem sprzedawania samochodów terenowych za jedyne sześć tysięcy dolarów. Niska cena ma być możliwa dzięki dużej wielkości produkcji. Plany są bardzo ambitne. Za dziesięć lat ma powstawać blisko czterysta egzemplarzy rocznie. Planowany jest eksport tych samochodów również do innych krajów czarnego lądu. Mobius Two ma zyskiwać grono zwolenników poprzez swoją cenę oraz prostotę wykonania. Pomysł na samochód jest banalny. Musi być on wszechstronny. Musi doskonale spisywać się zarówno na asfalcie jaki i na piaszczystych drogach, których nie brakuje w Kenii.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.