Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Samochód jako luksus

W dobie dwudziestego pierwszego wieku wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez dobrej pracy, nowoczesnego mieszkania i samochodu, jeszcze trzydzieści lat wcześniej posiadanie auta świadczyło o pewnego rodzaju dobrobycie czy nawet luksusie, ale z biegiem czasu wszystko ulega zmianie i to, co kiedyś nazywaliśmy rarytasowym towarem dziś staje się normą życia. Pewnie każdy z nas doświadczył uciążliwego podróżowania środkami lokomocji miejskiej, młodzi ludzie jak i osoby starsze często zapominają o podstawach kultury osobistej i dobrego wychowania, poszanowania siebie nawzajem w takich miejscach jak autobusy czy przystanki lub molochy sklepowe, dlatego kredyt samochodowy to podstawa przy niskich zarobkach, jakie w dzisiejszych czasach spotykają nas wszystkich. Z kredytu czy pomocy banku może skorzystać każdy obywatel, który zarabiając uczciwą pracą jest w stanie spłacić dług, jaki zaciąga w banku na potrzeby własne, choćby takie jak samochód czy inne zachcianki, jakich potrzebujemy, na co dzień by poprawić sobie jakość i komfort życia. Dlatego aby móc nadążyć za rzeczywistością i światem, w którym zaczynamy żyć czasami warto chcieć dostrzegać możliwości, jakie codzienność nam niesie.

Wielu z nas często doświadczyło dużo utrudnień w podróżowaniu po kraju czy całym globie, często spotykamy się z utrudnieniami lokomocyjnymi dnia codziennego na przykład przewozy PKS czy PKP, które często nie trzymają się danego rozkładu jazdy, jaki obowiązuje. Takie zachowanie przewoźników doprowadza ludzi do agresji, frustracji, przez co komfort jazdy nie zawsze wygląda tak bajecznie jak w kreskówkach czy banerach reklamujących firmy przewozowe. W dzisiejszych czasach i gonitwie za karierą czy przysłowiowym groszem zmusza zwłaszcza młode pokolenie do działania w celu poprawienia sobie komfortu życia i zaoszczędzenia cennego czasu, zastanawiamy się czy podróżować pociągiem jadąc na wakacje dwanaście godzin nad nasze Polskie Morze czy skorzystać z przewoźników lotniczych i powędrować gdzieś znacznie dalej, zobaczyć Lazurowe Wybrzeże czy doświadczyć żaru tropików na pięknych wyspach, ale niestety czasy są takie, jakie są i trzeba liczyć się z tym, że nie na wszystko nas stać wiec wybierając wakacje w kraju lepiej spakować się i pojechać własnym transportem zatrzymać się po drodze by zakosztować pysznej kawy na Stacji benzynowej by rozkoszować się widokami okolic, których jeszcze nie znamy. Właśnie taka podróż motywuje często ludzi do dojrzałego kroku i postanowienia zaciągnięcia zobowiązania, jakim staje się kredyt samochodowy by właśnie tak miło i przyjemnie dotrzeć do upragnionego miejsca, które wymarzyliśmy sobie na wakacje.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.