Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to lexus rcf lexuswarszawa-pulawska.pl.. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Rajdy samochodowe – gdzie znaleźć kalendarze?

Wiele osób, również amatorów, decyduje się na to, aby móc wziąć udział w rajdach samochodowych. Obecnie organizowane są one przez cały rok w różnych miejscach w Polsce oraz za granicą, dlatego też można bez problemu wybrać dla siebie coś interesującego. Żeby móc wziąć udział w takich rajdach, często nawet nie trzeba mieć odpowiednio przygotowanego do tego samochodu. Wystarczy spełnić podstawowe wymogi bezpieczeństwa, posiadać kask, a także samochód musi przejść wstępne badania, aby mógł być dopuszczony do rajdu i można wypróbować się z innymi kierowcami na różnorodnych trasach. Jak sprawdzić, jakie można z nich wybrać? W tym pomoże kalendarz rajdowy, czyli specjalny kalendarz, w którym zaznacza się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, gdzie i kiedy mają mieć miejsce poszczególne rajdy lub wyścigi. Jeśli chcemy zdecydować się na uczestnictwo w nich, zawsze trzeba mieć rękę na pulsie, ponieważ wcześniej na takie imprezy należy się też zapisać oraz uiścić wpisowe, a także nieraz przygotować samochód i siebie do uczestnictwa w wyścigach i rajdach. Gdzie można znaleźć tego rodzaju kalendarze? Najlepiej w Internecie, gdzie publikowane są one na różnych stronach internetowych, dlatego też nie powinniśmy mieć żadnych problemów z tym, aby od razu sprawdzić, jakie w tym roku zostały zaplanowane rajdy. Zawsze jednak sprawdzajmy też to, czy są one aktualne, co też dostępne jest na poświęconych rajdom stronach internetowych. Amatorzy wyścigów i rajdów na pewno zaglądają na nie często.

 

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.