Skip to content

Pokaż swój ogród w świetle!

Któż z nas nie marzy o posiadaniu pięknego ogrodu? Przystrzyżone ładnie drzewka i krzewy, mieniące się całą paletą barw kwiaty. Ogród tętniący życiem, pełen śpiewających ptaków, pszczół zapylających rośliny. Pragnień dotyczących wyglądu ogrodu jest wiele…
Projektowany ogród powinien komponować się z otoczeniem, a przede wszystkim z budynkiem, przy którym się znajduje. Prostym sposobem jest np. utrzymanie jednolitej kolorystyki i stylu domu, altany, garażu i płotu. Deseń ogrodzenia, oświetlenie ogrodowe oraz styl altany powinien nawiązywać do balkonowych balustrad albo poręczy przy schodkach na ganku.
Kluczowym elementem jest odpowiednia kompozycja roślinna, która będzie współgrać z elementami architektury. Wybierając rośliny udaj się w takie miejsce jak sklep z oświetleniem. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na ich wymagania dotyczące klimatu, czy gleby. Gdy nie mamy zbyt wiele czasu, warto zaopatrzyć się w rośliny nie wymagające częstej pielęgnacji.
Jak widać, zaprojektowanie wymarzonego ogrodu to wielka sztuka wymagająca kreatywności i duża nagroda należy się tej osobie, której uda się zrealizować pomysł w 100 procentach.