Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Nowy Seat Leon.

Oficjalna premiera Seata Leona jeszcze przed nami. Ma się ona odbyć podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Mimo tego Seat postanowił już nieco wcześniej uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić wcześniej swoją najnowszą propozycję, czyli trzecią generację popularnego również w Polsce modelu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy pokazywanie aut przed ich oficjalną premierą jest dobrym rozwiązaniem. Ma to swoje plusy jak i niestety trzeba liczyć się z minusami. Z jednej strony można tym ruchem zadowolić obserwatorów, którzy cierpliwie czekają na tego rodzaju prezentację, z drugiej strony jednak daje to szansę konkurencji na dokonanie niezbędnych przeróbek, które mogą być kluczowe do dalszej rywalizacji na rynku. Trzecia generacja Leona ma zadanie zastąpić tą, która jest obecna w sprzedaży od roku 2005. Seat bardzo długo zwlekał z kontynuacją Leona. Osiem lat w branży motoryzacyjnej to naprawdę długi okres. Już teraz po pierwszych nieoficjalnych prezentacjach podnoszą się głosy, że nowy model zbyt bardzo przypomina Ibizę, z tą tylko różnicą, że jest Leon jest nieco większych rozmiarów. Mimo wszystko nowy Leon prezentuje się przyzwoicie od strony wizualnej. Ciekawostką jest to, że na aucie po raz pierwszy zamieszczono nowe logo Seata. Wnętrze tego samochodu z pewnością nie może zachwycić. Jest ono wykonane starannie, ale nie można mówić o czymś nadzwyczajnym.

Osobom, które wielką wagę przywiązują do wyglądu wewnętrznego może się ono wydawać nawet nudne. Każdy klient będzie miał do dyspozycji kilka wariantów skrzyni biegów. Wybór będzie uzależniony od jednostki napędowej. Na debiut nowego Seata Leona trzeba będzie czekać jeszcze kilka tygodni. Na europejskich drogach zaczną pojawiać się dopiero od października tego roku. Hiszpanie liczą na to, że ich nowy samochód pozwoli im na odzyskanie ugruntowanej pozycji na rynku europejskim. Ostatnie lata mocno podkopały wizerunek tej popularnej marki. Czy ten zostanie osiągnięty przekonamy się za kilka miesięcy.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.