Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Myjnie samochodowe – czy to się opłaca?

Wiele osób korzysta z ogólnodostępnych myjni samochodowych. Wśród nich na rynku dostępne są zarówno te samoobsługowe, gdzie klient może skorzystać właściwie tylko z wyznaczonego miejsca, wody i ewentualnie środków chemicznych. Ich zaletą jest bardzo niska cena rzędu kilku złotych. Są też myjnie oferujące kompleksowe usługi od mycia, przez polerowanie powłoki lakierniczej, woskowanie, pranie tapicerki, przy czym potencjalny klient nie musi nawet ruszyć palcem – wystarczy wręczyć kluczyki wyznaczone osobie z obsługi myjni i wszystko zrobi się „samo”. Koszt takiego mycia, to jednak już suma od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, co przy samochodach niskiej klasy może zupełnie nie mieć sensu. Są tez myjnie bezobsługowe. Kierowca przejeżdżając przez specjalnie zaprojektowany tunel może z wnętrza pojazdu obserwować, jak samochód jest z zewnątrz myty przez przeznaczone do tego urządzenia elektryczne. Koszt takiego mycia, to kilkadziesiąt złotych. Jeżeli jednak dysponujemy niewielkim chociaż obszarem wolnego terenu, warto przemyśleć samodzielne mycie samochodu, bądź umożliwić na przykład dziecku zarobienie swoich pierwszych pieniędzy.

Comments are closed.