Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Jakie auto wybrać?

 

Przed takim wyborem staje codziennie sporo osób. Motoryzacja rozwinęła się na tyle dobrze, że wybór wśród różnego rodzaju samochodów jest naprawdę ogromny. Najpierw trzeba podjąć decyzję, czy kupujemy samochód używany czy auto z salonu. To naprawdę ważna sprawa. Oba te wybory mają swoje wady i zalety. Samochód używany to pewne ryzyko, szczególnie jeśli nie znamy się na autach, bo możemy trafić na auto kradzione, wcześniej bite itd.. Na rozmowę z właścicielem samochodu warto więc zabrać kogoś, kto zna się na autach i będzie w stanie nam doradzić.

Samochody z salonu mają to do siebie, że są o wiele droższe, ale za to całkiem nowe. Ich wartość spada, kiedy wyjeżdżamy z salonu – nawet o kilkadziesiąt tysięcy. Już nigdy nie sprzedamy tego samochodu w podobnej cenie. Sam samochód należy wybrać do własnych potrzeb. Większe auta przydadzą się, jeśli często kogoś podwozimy lub jeździmy samochodem całą rodziną na wakacje. Mniejsze auto to idealny wybór dla indywidualistów i osób, które lubią jeździć samotnie.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.