Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Jak kupować żeby nie żałować

Niesamowita jest perswazja ludzka, dlatego jeśli chcesz kupić samochód istnieje pewna zasada, nie słuchać co mówi do nas sprzedający, To my musimy się przekonać jaki to jest samochód i czy chcemy go kupić czy nie. Tak więc na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupie samochodu? Oczywiście jest parę zasad, których powinniśmy przestrzegać przede wszystkim poczytać, lub dowiedzieć u specjalisty jakie samochody są najmniej awaryjne. Jak chyba wszyscy wiemy naprawa samochodu może nas czasami dużo kosztować.

Dlatego musimy bardzo uważać podczas kupna. Konieczne jest sprawdzenie wszystkiego, jak dbano o samochód, w jakim stanie estetycznym i technicznym jest i tak dalej. Oczywiście powinniśmy także sprawdzić sprzedawcę jakie ma opinię jeśli jest to komis, jakie samochody sprzedaje i tak dalej. To wszystko jest da naszego bezpieczeństwa, nigdy nie kupujcie samochodów bez dokładnego sprawdzenia go. Jeśli macie taką możliwość możecie także zabrać ze sobą sprawdzonego mechanika. Wtedy możecie być pewni, że wasz zakup będzie trafny.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.