Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Gdzie kupić samochód używany?

7Zakup samochodu używanego to decyzja, którą podejmuje bardzo wielu z nas. Powody są jasne – brak pieniędzy na zakup nowego auta, czyli mówiąc wprost, konieczne kupowanie tego, na co nas stać, ale przecież motoryzacja to nie tylko auta nowe – używane też można nabywać. Chcąc kupić auto używane, mamy kilka możliwości wyboru miejsca zakupu.

Zakup w autokomisie

Zakup w autokomisie zdaje się najprostszym rozwiązaniem. Po części tak jest – na jednym placu można znaleźć wiele samochodów, spośród których można wybrać ten, który jest najlepszy. Owszem – tak jest, warto jednak pamiętać, że istnieje jedna wada takich zakupów. Sprzedawca z autokomisu w niewielkim stopniu zna historię auta, a jeśli nawet ją zna, na pewno nie powie o negatywnych sprawach, ponieważ chce samochód sprzedać.

Zakup na giełdzie.

Giełda samochodowa to miejsce, w którym kupuje się dość rzadko. Zakup auta z giełdy jest mało sensownym rozwiązaniem. Tłum ludzi, ścisk to nie najlepsza sceneria do spokojnego oglądania samochodów. Owszem, można znaleźć tam dobre auta, jednak jest to dość trudne. Na pewno nie uda się takiego auta kupić oglądając je tylko na giełdzie – koniecznie trzeba sprawdzić je w serwisie lub u diagnosty na co niejeden sprzedawca z giełdy nie chce się zgodzić.

Zakup bezpośredni u właściciela.

Zakup u właściciela, całkiem indywidualnie to najlepsze rozwiązanie. W spokoju można porozmawiać na temat samochodu, dokładnie go obejrzeć, sprawdzić, dzięki czemu kupienie złego auta staje się minimalnym ryzykiem.

Zakup samochodu używanego to zawsze loteria. Wybierając odpowiednie miejsce zakupu i kupując samochód po dokładnych jego oględzinach, na pewno uda się kupić samochód, który spełni nasze oczekiwania.

Comments are closed.