Sonda

Twoja ulubiona marka?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Motoryzacja
    Kto z nas wyobraża sobie dzisiejszy świat bez samochodów... Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w udoskonaleniach aut z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to za niebagatelne pieniądze i w przypadku tych najnowszych "zabawek" - nie na każdą kieszeń. Jednak wraz ze wzrostem konkurencji w dziedzinie motoryzacji rośnie również popyt na auta, a co za tym idzie z czasem także spadają ceny, ponieważ to co jest na czasie dzisiaj, jutro już może być wynalazkiem z przeszłości. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele różnych marek samochodów w różnych kategoriach. Każdy wybiera sam na co go stać, co mu się podoba i czym chce jeździć na co dzień. Jeśli chodzi o niezawodność i awaryjność tych nowych aut, powiedzmy produkowanych po roku 2000, to nie do końca można powiedzieć, że postęp technologiczny pozytywnie wpływa na wszystkie aspekty. Decyduje o tym właśnie fakt skupienia się na nowych rozwiązaniach, dążenie do coraz większej wielofunkcyjności auta, a to wszystko odbija się na tym co teoretycznie powinno być najważniejsza, czyli fakt, że auto powinno zawsze zawieźć kierowcę bezpiecznie do celu.
    Weźmy przykładowo takiego Mercedesa "beczkę", które do dziś poruszają się po naszych drogach. Auta te potrafią dokonać rzeczy niebywałych, a mianowicie przejechać ponad milion kilometrów i do tego wcale nie potrzebują być nafaszerowane elektroniką oraz innymi dodatkowymi systemami, kamerami, nawigacjami, itp. . Wystarczy, że posiadają solidny silnik i sukces gwarantowany. A czy ktoś z nas wyobraża sobie, że auto powiedzmy z 2005 rocznika, obładowane różnymi systemami, drogie w eksploatacji da radę wytrzymać jeszcze kilkadziesiąt lat? Trochę niestety trudno w to uwierzyć, ale to .. Teraz bardziej wszystko się skupia na tym, aby komputer myślał za człowieka. Nie pomyślał tylko nikt nad podstawową kwestią: jeśli elektronika zawiedzie (a nie ma rzeczy niezawodnych) to niestety bez ingerencji człowieka komputer się nie naprawi i nie zadziała. Nie neguję technologii i nowoczesności w dziedzinie motoryzacji, bo sam chętnie bym nabył "cacko", które świetnie się prowadzi i jest niezawodne. Życzyłbym sobie jednak, aby było jak najbardziej niezawodne, niedrogie i tanie w eksploatacji. I mam nadzieję, że stanie się to powszechne. Pamiętajmy więc przy wyborze auta, żeby zwracać uwagę na to co najważniejsze, a więc niezawodność, tanie części. A tak naprawdę i tak wszyscy wiemy, że kupno auta jest jak przyszłość - nieznana i nieodkryta. Życzę więc powodzenia i pozdrawiam wszystkich kierowców.

Ford przygotował ciekawą propozycję dla całej rodziny.

Każdy kierowca, który zamierza swoim samochodem często przewozić swoje dzieci potrzebuje pojazdu, który będzie się wyróżniał spośród innych modeli wygodą prowadzenia, funkcjonalnością oraz rozmiarem, który powinien być nieco wyższy niż ten standardowy. Do wyboru jest wiele aut. Konkurencja jest na tyle duża, że można dobrać samochód, który będzie spełniał wszystkie wymagania niemal w stu procentach. Konstruktorzy doskonale wiedzą jak zadowolić swoich potencjalnych klientów. Na pewno ciekawą propozycję przygotowali konstruktorzy zatrudnieni w Fordzie. Dzięki ich zaangażowaniu powstał model B-MAX, który może zyskać grono swoich zwolenników. B-MAX na pierwszy rzut oka wydawał się autem nudnym, które nie będzie posiadało żadnej ciekawej osobowości. Auto mimo tego, że należy do tych z gatunku rodzinnych jest stosunkowo szybkie. Dobrze się je prowadzi, co na pewno nie jest bez znaczenia. B-MAX mimo tego, że w nazwie ma określenie kojarzące się przestrzennością w porównaniu do innych konkurencyjnych aut nie może uchodzić za giganta. Samochód ten ma zupełnie inne zalety. By przekonać klienta jego autorzy postawili na stylistykę oraz funkcjonalność.

 

+Dziwić może to, że płyta podłogowa jest taka sama jak w Fieście. Jak wiadomo model ten zaliczany jest do małych aut należących do segmentu B. Może więc zastanawiać, że B-Max chce być klasyfikowany w segmencie rodzinnym. Nie brakuje za to w nim innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest zamontowanie unikatowego systemu panoramicznego drzwi Ford Easy Access Door. System ten daje możliwość otwarcia drzwi niemal na oścież bez żadnych problemów i w szybkim tempie. Oczywiście nie jest to zaleta, która przesądza o klasie samochodu jednak na pewno sprawia, że zwiększa się automatycznie jego funkcjonalność oraz wygoda korzystania. Przydatne jest to zwykle przy wykonywaniu zakupów. Samochód rodzinny powinien wyróżniać się bezpieczeństwem. B-MAX spełnia wszystkie te wymagania. Ford ma na wyposażeniu specjalny system zapobiegania kolizjom przy niezbyt dużych prędkościach.

4 komentarze do “Ford przygotował ciekawą propozycję dla całej rodziny.”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.